Jak przygotować profesjonalne CV

Wynajmujesz pracowników na okres dopasowany do swoich potrzeb.

Jak przygotować profesjonalne CV?

Zanim Twoje ogłoszenie trafi do pracodawcy, musi przejść przez naszą selekcję. Pamiętaj o tym, gdy tworzysz swoje CV. Jeśli źle skonstruujesz swój zawodowy życiorys, możesz nie otrzymać szansy na przejście do drugiego etapu rekrutacji, czyli do rozmowy kwalifikacyjnej.

Poniżej znajdziesz kilka rad, które być może pomogą Ci przygotować skuteczne CV i otrzymać pracę marzeń. Jeśli jednak nie uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania - napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie Ci pomożemy!

Jak wygląda dobre CV?

1. Wzbudza zainteresowanie
Zwróć szczególną uwagę na formę, układ, przejrzystość i czytelność dokumentu.

2. Jest kompletne
Powinno zawierać wszystkie kluczowe informacje z punktu widzenia stanowiska i organizacji, do której aplikujesz.

3. Ma odpowiednią objętość
Powinno liczyć 2-3 strony. Jednak nie musisz trzymać się sztywno tych ram i możesz zbudować dłuższy życiorys, jeśli dysponujesz większą ilością konkretnych, kluczowych informacji.

4. Jest dobrze napisane

Stosuj proste, krótkie zdania i równoważniki zdań. Unikaj nadmiaru kursywy i wytłuszczeń czcionki. Jeśli chcesz je stosować, to tylko w celu podkreślenia najważniejszych informacji w CV. Pamiętaj, że CV powinno być czytelne.

5. Tworzy profesjonalny wizerunek

Unikaj kolorowych i krzykliwych czcionek lub logotypów. Jeśli chcesz zamieścić swoje zdjęcie, zadbaj, aby miało ono charakter formalny.