Jak zmienić pracę

Zanim zdecydujesz się na odejście z obecnego miejsca pracy, zadbaj o bezpieczeństwo zmiany pracy.

Dlaczego zmieniasz pracę?

Brak możliwości rozwoju to najczęstsza przyczyna zmiany pracy wskazywana przez kandydatów aktywnych na rynku pracy. Nowa praca bardzo często wiąże się z ciekawymi wyzwaniami, wyższym wynagrodzeniem i bardziej prestiżowym stanowiskiem. Czy w takim razie zawsze warto zmienić pracę?

Poniżej znajdziesz kilka rad, które być może pomogą Ci dobrze przemyśleć zmianę pracy i przeprowadzić ją z jak najlepszym dla Ciebie rezultatem. Jeśli jednak nie uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania - napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie Ci pomożemy!

Kiedy najlepiej zmienić pracę?

Zanim zdecydujesz się na odejście z obecnego miejsca pracy, zadbaj o bezpieczeństwo zmiany pracy. Zastanów się nad swoją motywacją. Zły dzień w pracy nie powinien powodować pochopnych działań. Porozmawiaj z przełożonym.

Jeśli rozmowa utwierdzi Cię w przekonaniu, że na realizację Twojej wizji kariery (awans, nowe obowiązki) nie masz co liczyć, na pewno warto podjąć zdecydowane działania. Nie szukaj nowego pracodawcy ze względu na tymczasowe natężenie pracy, w czasie procesu reorganizacji lub bez żadnej próby podjęcia rozmów z obecnym pracodawcą.