Referencje

Masz dobre referencje od przełożonych, współpracowników, podwładnych? Świetnie!

Referencje

Masz dobre referencje od przełożonych, współpracowników, podwładnych? Świetnie! Mogą okazać się czynnikiem decydującym o powodzeniu w rekrutacji. Pamiętaj, że zawsze sprawdzamy Twoje referencje, aby mieć pewność, że jesteś godny zaufania. Robimy to również po to, aby potwierdzić Twoją ścieżkę zawodową i sukcesy. Referencje mogą też sporo powiedzieć o Twoich miękkich umiejętnościach, np. umiejętności pracy zespołowej czy umiejętnościach przywódczych.

Poniżej znajdziesz kilka rad, które być może pomogą Ci pozyskać wiarygodne referencje i znaleźć pracę marzeń. Jeśli jednak nie uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania - napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie Ci pomożemy!

Forma referencji

Obecnie coraz rzadziej stosuje się pisemne referencje. Aby Cię rzetelnie zweryfikować, porozmawiamy z Twoimi byłymi współpracownikami. Oczywiście nie możemy tego zrobić bez Twojej zgody. Nie będziemy też kontaktować się z nikim w Twoim obecnym miejscu pracy. Jeśli właśnie to ostatnia funkcja jest najbardziej znacząca, udostępnij nam kontakt do przełożonego czy współpracownika, który zmienił pracę wcześniej.

Referencje w CV

Najlepiej od razu w CV poinformuj, z kim powinniśmy się kontaktować w celu uzyskania referencji. Będzie to świadczyć o przejrzystości Twoich relacji zawodowych.